Zapraszamy do udziału w jesiennym cyklu wydarzeń w ramach imprezy Senioralni.Poznań 2017

Zapraszamy do udziału w jesiennym cyklu wydarzeń w ramach imprezy Senioralni.Poznań 2017

Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami już po raz siódmy organizuje w październiku 2017 imprezę „Senioralni. Poznań”. Założeniem tego wydarzenia jest pokazanie oferty poznańskich inicjatyw przygotowanych z myślą o seniorach i seniorkach, ale też zwrócenie uwagi na fakt, jak liczną grupę stanowią poznańscy seniorzy i seniorki, i jak różnorodne mają zainteresowania i potrzeby. Przede wszystkim jednak – świętujemy z okazji przypadającego w październiku Międzynarodowego Dnia Osób Starszych!

Październikowy program wydarzeń

senio 4 nowe.cdrPodczas inauguracji wolontariuszki i wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych rozdawać będą szczegółowe programy październikowych wydarzeń, a będzie w czym wybierać! Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami (uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi, instytucjami miejskimi, firmami i osobami prywatnymi) przygotowało wiele otwartych wykładów, warsztatów, drzwi otwartych, wycieczek, badań profilaktycznych, wystaw i aktywności sportowo-ruchowych.

Wśród tematów zawartych w programie znajdą się więc zarówno te związane ze zdrowiem, jak np. poradnictwo dietetyczne, fizjoterapeutyczne, bezpłatne badania stóp i słuchu, Dzień Udaru, NTM, czy Biały Piątek organizowany przez Centrum Medyczne Synexus, jak i spotkania organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy Trzeciego Wieku, czy cykl wykładów „Poznański sposób na niepodległość”.

Seniorki i seniorzy zainteresowani sztuką będą mogli wziąć udział m. in. w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie tkaniny artystycznej Anny Janiak w Galerii „Jak”, a osoby lubiące śledzićnajnowsze trendy będą mogły wysłuchać prelekcji „Ekościema – w dyskursie reklamy o public relations”. A na miłośników ruchu czekają zajęcia taneczne (kursy i potańcówki), tai chi, gimnastyka, aqua aerobik i wiele innych.

Zapraszamy!
Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału, ale i współtworzenia wydarzeń w naszym mieście. Chcemy korzystać z Państwa mądrości i doświadczenia, chcemy tworzyć okazje do międzypokoleniowej wymiany wiedzy, umiejętności (i ludzkiej obecności), ale i wspólnie zatroszczyć się o osoby mniej aktywne i samotne, które, być może, dopiero poszukują nowych sposobów na dalsze życie w mieście.

Bądźmy razem podczas imprezy Senioralni. Poznań 2017!

PROGRAM WYDARZEŃ Senioralni 2017

Źródło: http://centrumis.pl/senioralni-edycja-2017.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.